Editör
Editör
@admin
  About
  • Followers 5
  • Following 5
  • Updates 21
  Joined November 07, 2018
 Admin
  Followers
gercekgelisim Nurdane Varış Psikolog Şebnem Gülcü Klinik Psikolog Elif Demirci psikologmerve
  Recently Rated

Kendine Yardım Edebilme Sanatı

2019-06-10
By: admin
Kategori: Editörden
Kendine Yardım Edebilme Sanatı

Yazı başlığı ilginç gelebilir ama, gerçekten insanın kendine iyi olma yolunda yardım edebilmesi bir tür sanatkarlık gerektirir. Çünkü kendine yardım etmek zordur; büyük dikkatle beraber, sukünet, farklı düşünmek, uyumlu şeyleri bir araya getirmek, var olanı iyi şeyleri bozmamak/arıza çıkarmamak, kısaca olumlu yönde büyük emekler gerektirir.  Dikkat ederseniz, başarız olduğumuz dönemlere geri dönüp baktığınızda kendimize yardım etmediğimizi görürüz. Çünkü kendine yardımın karşıtı maalesef kendini sabote etmek veya kendine engel olmaktır. Temelde modern insan olarak iyi ve başarılı olma çabamızda en büyük sorunumuz kendimize engel oluşumuzdur. Dikkat ederseniz iyi ve başarılı olmak diyorum; çünkü başarı iyi olmayı da içermez, bir kötülüğü yapmakta başarı olabilir bir insan için. Bizim konumuz iyi bir insan olarak başarılı olmak ve mutlu olmakla ilgili.

Peki bizim hayatımızdaki iyi ve başarılı olmak  dolayısıyla mutlu olmak yolundaki gündelik hayatımız nasıl oluyorda kendimize engeller koyduğumuz ve başarısız olduğumuz yarınlarla sonuçlanıyor ve biz her seferinde dönüp baktığımızda kendimizi mutsuz ve başarısız ve yeterince iyi olan bir insan olarak buluyoruz.

Bunun bir çok cevabı var elbette, ama temelde yukarda saydığım şeyleri yapıp istikrarlı olumlu çaba ve davranış gösterme dışında, cesur olmak ve risk alabilmek etrafında birleşen bir şeydir kendine yardım etmek ve ilişkimiz olan insanlarla iyi geçinebilmekle de büyük alakası vardır. Bunları uzun vadede örneklerle yazacağız ve anlatacağız burada.

Tabii burada akıllara şu soruda gelebilir, "neden kendime yardım etmeliyim ki, zaten ben kendi bedenimde kendi hayatımı yaşıyorum ve istediğim herşey konusunda yaptığım her davranış zaten kendime yardımdır" Evet bu böyle düşünülebilir ama peki kendimize kötü davrandığımız ve isteklerimizi gerçekleştirme konusunda kendimize sorun çıkardığımız o hallerimize, ani ve kötü değişen ruh hallerimize ve davranışlarımıza ne diyeceğiz? Demek ki, biz aslında temelde iki tarafımızla var olan canlılarız ve kendimize engel olmamız denen gerçeği de ancak kendimize yardım la açıklayabiliriz.

Kendineyardim.com bunun üzerine kurgulandı ve proje fikir bu düşüncelerle oluşturuldu. Danışmanlarımızla birlikte burada, sizlere kendimize engel olmamayı ve yardım etmeyi öğretmek istiyoruz. Bize katılın ve sitemizi takip edin.

İyi Günler, Editör


Bilgilendirme : Yazara Mesaj göndermek için profil menünüzden Mesaj Kutusu na girerek Yeni Mesaj Oluştur dan alıcı bölümüne yazarın @kullanıcı adını yazarak mesaj yazabilirsiniz.

Ayrıca Danışman/Yazardan yüzyüze görüşme talebi için randevu istiyorsanız Buradan formu dolurarak bize iletiniz.

Tags