Editör
Editör
@admin
  About
  • Followers 5
  • Following 5
  • Updates 21
  Joined November 07, 2018
 Admin
  Followers
gercekgelisim Nurdane Varış Psikolog Şebnem Gülcü Klinik Psikolog Elif Demirci psikologmerve
  Recently Rated

Kendine Yardım Etme Zamanı : Yaz Sadece Güneş, Hafif Giysiler ve Yaz Meyveleri Yada Tatil Değildir

2019-06-27
By: admin
Kategori: Editörden
Kendine Yardım Etme Zamanı : Yaz Sadece Güneş, Hafif Giysiler ve Yaz Meyveleri Yada Tatil Değildir

Yaz mevsiminin gelmesini çoğumuz dört gözle bekleriz. Kendimiz için yapacaklarımız ve dinlenmemiz için en uygun zamanın yaz olduğu konusunda hepimiz hem fikiriz. Dinlenme ve eğlenme konusunda yapacaklarımızı bilirken kendimiz için yapacaklarımız konusunda pek bir fikrimiz yok maalesef. Karambol veya spontane bir eylemler bütünü yaşarız; deniz, kum, güneş üçlüsü içinde olmaktan öteye gitmeyen...

Okul veya iş, aile sorumlulukları hangisi içinde olursak olalım yaz ayına geçince kendimize katacaklarımızı sanki tamamen unutuyoruz. Oysa yaz aylarında kendimiz için yapabileceğimiz çok şey olmalı. Bir müzik aleti öğrenmekten tutun bir el sanatı veya başka bir sanat dalı veya ek gelir elde etme konusunda bir planlı çaba. Yada sosyal sorumluluk projelerinde yer almak. Hiçbirisinde nerdeyse bir planı olmayan bir yaz kültüründen geliyoruz.

Sonuç olarak güz mevsimine ve kışa geçimiş dramatik şekilde heyacansız ve anlamsız oluyor. Oysa yaz ayını sadece sadece güneş, hafif giysiler ve yaz meyveleri ya da tatil dışında bir anlamlandırma planına hepimiz sahip olabilir. Sadece ben bu yaz mevsiminde her gün hayvanlara su ve yiyecek konusunda yardımcı olacağım bile diyebilecek bir planlı ve anlamlı çaba içinde olabiliriz.

Kendimiz için yapabileceklerimiz ise sınırsız, kitap okumaktan, kilo vermeye, spor yapmaktan yabancı dil öğrenmeye eya bir müzik aleti çalmaktan Letgo da veya başka bir pazaryeri sitesinde satış yapmaya veya yazılım öğrenmeye, yemek yapmaktan sevgili edinmeye yapacağımız o kadar çok şey var ki?


Bilgilendirme : Yazara Mesaj göndermek için profil menünüzden Mesaj Kutusu na girerek Yeni Mesaj Oluştur dan alıcı bölümüne yazarın @kullanıcı adını yazarak mesaj yazabilirsiniz.

Ayrıca Danışman/Yazardan yüzyüze görüşme talebi için randevu istiyorsanız Buradan formu dolurarak bize iletiniz.

Tags