Ömer D. Vural
Ömer D. Vural
@gercekgelisim
  About
  • Followers 1
  • Following 1
  • Updates 55
  Joined November 29, 2018
 Blogger/Yazar
  Bio

Ömer VURAL

Halbuki Hayat (Kişisel Değil, Gerçek Gelişim-Kişisel Gelişim Kavramının Kusurları,Yan Etkileri ve Gerçek Gelişim) kitabı yazarı Gerçek Gelişim'in kurucusu.

Umut etmek dışardan; uzaktaki istektendir.
Uzaktaki hedef ise hep acizlik hissi gönderir.
Siz şuan sizde ait olanlara odaklanın
Sahip olduğunuz şeyler veya fikirler zaten
size ait GELECEK umutlardır. Böyle düşünürseniz
kendinize güvenerek çalışabilirsiniz.

Kişisel gelişim kitaplarının verdiği yöntemler yeterince doğru olsaydı, isteklerimiz gerçekleşmediği zaman hayalkırıklığı da yaşamıyor olmamız da gerekirdi değil mi? Ama nedense kişisel gelişim okuyan biri olarak yaşadığımız hayalkırıklığı duygusu eskisi kadar nerdeyse yer yer daha fazla oluyor. Peki kitaplarında "şiddetli" veya "çok istemeyi" önerenler isteklerimiz olmayınca nasıl olmamız gerektiğini de yeterince öğretiyorlar mı bize?

  Followers
psikologmerve
  Recently Rated

Kişisel Gelişim Yazarları Nelere Dikkat Etmeliydiler?

2019-02-14
By: gercekgelisim
Kategori: kişisel gelişim

Her şeyden önce kişisel gelişim yazarları, büyük bir bilgiçlik üslubu ve hayatı çok iyi bilme edalarıyla hitap etmemeliydiler okurlarına ve kitaplarını gerçekçi ve makul bir üslupla yazmalıydılar. Ve en önemlisi bir kitapla insanların hayatlarına fütursuzca müdahale etme konusunda kendi sınırlarını yani hadlerini çok iyi bilmeliydiler. Bu ölçülü ve mesafeli yaklaşımı da baştan okurlarına iyice söylemeli ve hissetirmeliydiler ve; onların mevcut hayat gerçeklerinin kendi kişisel gelişim kitaplarında kendilerinin anlattıkları yöntemlerden daha bağımsız başka özel veya genel gerçeklerle şekilleniyor olduğunu, dahası insanların doğal yaşam çizgilerinin onların anlattıkları kişisel gelişim metotlarının dışında daha çok kişiden kişiye göre değişen farklı etkenlere bağlı olarak gelişebileceğini kitaplarının başından başlayarak anlatmalıydılar.


Kısacası, yazarlık mesleği anlamında bu alanda iş yapan, bu işten para kazanan yazarların veya eğitim veren kişisel gelişim koçlarının alanlarının yani bu alanın profesyonellerinin, modern insan için “başarılı ve mutlu bir hayata sahip olma” denilen son derece göreceli ve belirsiz bir konuda mutlak doğrular ve bu doğruları sağlayacak yöntemler üretme çabasında olmadıklarını ve tamamen kendi yaşamlarından çıkarımlarını anlattıklarını ve hayatın sırrını bilmediklerini baştan okurlarına iyice belirtmeliydiler. Çünkü en basit anlamda kitabı yazan kişinin hayat yargıları, geçmişi, içinde bulunduğu aile ve çevre şartları ve içinde bulunduğu gelecek algısı kısaca yaşam motivasyonu ve bu yöntemleri uygulama biçimi  onu okuyacak okurlarla bir olamayacağını baştan belirtmeliydiler. Çünkü birisi üzerine kitap yazacak kadar hayata hakim olduğunu düşünürken diğeri ise, yani okur ise henüz hayata dair merak ettiklerini başkasından öğrenme çabasında olan kişidir.


Bilgilendirme : Yazara Mesaj göndermek için profil menünüzden Mesaj Kutusu na girerek Yeni Mesaj Oluştur dan alıcı bölümüne yazarın @kullanıcı adını yazarak mesaj yazabilirsiniz.

Ayrıca Danışman/Yazardan yüzyüze görüşme talebi için randevu istiyorsanız Buradan formu dolurarak bize iletiniz.

Tags