Ömer D. Vural
Ömer D. Vural
@gercekgelisim
  About
  • Followers 1
  • Following 1
  • Updates 55
  Joined November 29, 2018
 Blogger/Yazar
  Bio

Ömer VURAL

Halbuki Hayat (Kişisel Değil, Gerçek Gelişim-Kişisel Gelişim Kavramının Kusurları,Yan Etkileri ve Gerçek Gelişim) kitabı yazarı Gerçek Gelişim'in kurucusu.

Umut etmek dışardan; uzaktaki istektendir.
Uzaktaki hedef ise hep acizlik hissi gönderir.
Siz şuan sizde ait olanlara odaklanın
Sahip olduğunuz şeyler veya fikirler zaten
size ait GELECEK umutlardır. Böyle düşünürseniz
kendinize güvenerek çalışabilirsiniz.

Kişisel gelişim kitaplarının verdiği yöntemler yeterince doğru olsaydı, isteklerimiz gerçekleşmediği zaman hayalkırıklığı da yaşamıyor olmamız da gerekirdi değil mi? Ama nedense kişisel gelişim okuyan biri olarak yaşadığımız hayalkırıklığı duygusu eskisi kadar nerdeyse yer yer daha fazla oluyor. Peki kitaplarında "şiddetli" veya "çok istemeyi" önerenler isteklerimiz olmayınca nasıl olmamız gerektiğini de yeterince öğretiyorlar mı bize?

  Followers
psikologmerve
  Recently Rated

Halbuki Hayat Adlı E-Kitabım Hakkında

2019-06-26
By: gercekgelisim
Kategori: gerçek gelişim
Halbuki Hayat Adlı E-Kitabım Hakkında

2002 ile 2010 arasındaki kişisel gelişim okurluğum sonucunda 2010 yılında geldiğim noktaya baktığımda kendimle ilgili birçok şeyin yanlış ve benimde epey başarız ve mutsuz olduğumu gördüm. Neden böyle olduğuna bakınca, kişisel gelişim kitaplarından öğrendiğim şeylerle ilgili olabileceğini düşündüm ve üzerine düşündükçe gerçekten kişisel gelişim kitaplarındaki temel anlayışta ciddi sorunlar, eksikler ve yan etkiler olduğunu gördüm ve bunları kısaca yazmaya karar verdim, ama zamanla 200 sayfalık bir kitaba dönüştü. Kitaba Halbuki Hayat... adını verdim çünkü; gerçekte hayatın kişisel gelişim kitaplarında anlatıldığı gibi de olmadığını ifade edecek bir isim arıyordum. Bildiğiniz üzere halbuki; gerçekte ve aslında anlamına gelmektedir. Bu süreçte kişisel gelişim kavramını topyekün reddetmeyen ama eksiklerini dile getiren ama alternatif olacak olan bir gelişim psikolojisi isiminede ihtiyaç duydum ve önerilerimi de Gerçek Gelişim adı altında topladım... Evet, gerçek bir kişisel gelişimin nasıl olabileceğini bu kitapta ve sayfada ve burada web sitemizde yazıyorum. Kişisel gelişim okuru olan sizlerinde buna ilgi ve desteğini bekliyorum. Bana sayfadaki Mesaj Gönder butonundan yazabilir kendi tecrübe ve fikirlerini veya varsa sorularınızı iletebilirsiniz.  Ömer D. VURAL


Bilgilendirme : Yazara Mesaj göndermek için profil menünüzden Mesaj Kutusu na girerek Yeni Mesaj Oluştur dan alıcı bölümüne yazarın @kullanıcı adını yazarak mesaj yazabilirsiniz.

Ayrıca Danışman/Yazardan yüzyüze görüşme talebi için randevu istiyorsanız Buradan formu dolurarak bize iletiniz.

Tags