Klinik Psikolog Nazlıcan Balaban
Klinik Psikolog Nazlıcan Balaban
@kln-psk-nazlican-balaban
  About
  • Followers 2
  • Following 0
  • Updates 0
  www.instagram.com/nazlican.balaban/   Joined October 16, 2018
 Yazar Psikolog
  Bio

İstanbul Aydın Üniversitesi Psikoloji bölümünden  3.11 ortalamayla burslu bir şekilde mezun oldum.  Daha sonra, yine aynı şekilde başarı bursu kazanarak, İstanbul Esenyurt Üniversitesinde Klinik Psikoloji alanında yüksek lisans yaptım. Aynı zamanda Aile Danışmanlığı Eğitimimi de tamamladım.

Mesleğime ilk olarak çocuklarla çalışarak başladım. Şimdi ise, çocuk, yetişkin ve çift alanlarında terapi uygulamaktayım. 

  Followers
omerorman48 fatmatulin
  Recently Rated

MUTLULUK


By Klinik Psikolog Nazlıcan Balaban , 2018-10-25
MUTLULUK

İnsanlar, mutluluğun peşinde koşmaktan; onun kendilerine ulaşmış olduğunun ve aslında kendilerinde var olduğunun bile farkına varmıyorlar. Mutluluk, bir duygudur; süregiden bir durum değildir. 

3T


By Klinik Psikolog Nazlıcan Balaban , 2018-10-22
3T

Günlük hayatımızda sıklıkla kullandığımız 3 t’dir: telefon, tablet ve televizyon.
Birçok ebeveyn bebekleri 6 aylık olduğundan itibaren yemek yedirmeye çalışırken ya da kendisi herhangi bir işle uğraşırken bebeği oyalansın diye; tabletten, televizyondan, telefondan ya da bilgisayardan yararlanmakta. Bu oldukça sık karşılaştığımız bir durum. Peki, bu ne kadar doğru?

SOSYAL KAYGI İLE BAŞ ETMEK


By Klinik Psikolog Nazlıcan Balaban , 2018-10-16
SOSYAL KAYGI İLE BAŞ ETMEK

Sosyal kaygı bozukluğunda, diğer bir deyişle sosyal fobide; “Nasıl yapacağım?”, “Herkes bana bakacak.”, “Ya hata yaparsam.”, “Ya yanlış bir şey söylersem ya da heyecanlandığımı belli edersem.”, “Rezil olursam.” gibi benzer düşünceler akıllarda yer eder; kızarma, titreme, üşüme ya da sıcak basması, hızlı kalp atışı gibi fiziksel belirtiler de eşlik eder bu duruma.